Kategorie: Novinky

Vzpomínka na br. GÁLÍHO

Několik posledních slov o nedávno zemřelém nejstarším skautovi dobrušského střediska.

Dnes, tedy 19.6. v 10:00, měl v dobrušském kostele pohřeb br. Gálí, kterého si určitě všichni moc dobře pamatujete ze společných střediskových akcí - ačkoli byl mezi svými vrstevníky nejstarší, a často jsme si to připomínali, nikde nechyběl ani on, ani jeho smysl pro humor a pro skautskou myšlenku. Na pohřbu několik z nás reprezentovalo dobrušské středisko, ke kterému měl velice vřelý vztah a old-skauti si ho určitě mezi sebou považovali. Ale o tom psát nebudu.

Nebudu zde psát ani žádné nekrology, ani úvahy o životě. Chtěl bych jenom toto:

Možná si všichni vzpomínáte na uveřejněnou nahrávku (z minulé verze našeho webu) jeho rozhovoru, kterou jsem prostřednictvím našich mladých skautů nechal nahrát pro dobrušské muzeum. Tímto jim ještě jednou takto zpětně děkuji. Nahrávka má necelých 40 minut a tehdy jsem klukům říkal "Je to super, to určite bude stačit!" A až nyní si uvědomuju, že těch 40 minut je proklatě málo, neboť by br. Gálí byl schopen určitě vyprávět a vyprávět celé hodiny. Ale i tak nám na něj mimo vzpomínek v hlavě, zbyla vzpomínka zvuková, s jeho zážitky i názory.

Já jsem si ji po dnešním posledním rozloučení pustil a musím uznat, že ačkoli jsem br. Gálího neznal nijak extra osobně, vždycky mi jeho usměvavá tvář na střediskové sešlosti vehnala do mysli optimismus a vím, že mi bude určitě chybět. Takových dobrých duší je totiž na světě vždycky málo.

ROZHOVOR S BR. GÁLÍM - MP3 - 35MB (pro stažení klikněte na odkaz -> uložit odkaz jako -> ..)

ROZHOVOR - TEXT PRO TOTEM (shodné se zvukovou stopou) (pro stažení klikněte na odkaz -> uložit odkaz jako -> ..)

Doufám, že jsme si na něj všichni alespoň na chvilku vzpomněli.

print Formát pro tisk